Pro naši studii hledáme

studenty s různou frekvencí nočních můr, neváhejte se zapojit.

Zájemci, vyplňte prosím registrační formulář, který najdete níže na této stránce

Náš tým se zaměřuje na výzkum snění již od roku 2010. Za tu dobu byly výsledky našich studií prezentovány na několika zahraničních konferencích (Švýcarsko, Polsko, Holandsko, USA). V listopadu se chystáme prezentovat nová data na konferenci v Římě. Všechny zmíněné konference organizuje International Association for the Study of Dreaming.

Lucie Klůzová Kráčmarová s posterem na

vědecké konferenci v Berkeley, CA, USA 

Prezentace se zaměřovala na noční můry.

Náš tým

Hlavní řešitel

        

Odborná profilace

PhDr. Lucie Klůzová Kráčmarová se odborně zaměřuje na problematiku snění, psychosomatiky a sociálních determinant zdraví. Výzkumně se zajímá o souvislost některých málo známých osobnostních charakteristik (mentální hranice v mysli; absorpce) s výbavností snů a frekvencí nočních můr. Prakticky se věnuje práci školního psychologa a zajímá se o imaginaci, relaxační techniky a zvládání stresu.

V současné době je hlavní řešitelkou projektu Noční můry ve vztahu k hranicím v mysli a absorpci ( IGA_FF_2014_090). Dále pracuje jako samostatný odborný pracovník v projektu “Metodika DIPEx v oblasti aktivního stárnutí” v rámci programu OMEGA  (TAČR).

Životopis

Lucie Klůzová Kráčmarová pochází z města kamenné krásy – Hořic v Podkrkonoší. Vystudovala Gymnázium Bohuslava Balbína v Hradci Králové (2004-2008) a poté jednooborovou psychologii na katedře psychologie na FF UP (2008-2013). Již během studia začala spolupracovat na projektu Sociální determinanty zdraví u znevýhodněných skupin populace (SODEZZ), kde v současnosti pracuje jako vědecko-pedagogický pracovník. V roce 2012 začala lektorovat klub aktivních seniorů a zapojila se do dalších výzkumných projektů souvisejících se stářím a zdravím (obzvláště metodika DIPEx). V roce 2013 začala pracovat také jako školní psycholog.

E-mail: nocnimury.vyzkum@gmail.com

 

Spoluřešitelka výzkumné studie